krem
Polecane przez dermatologów naturalne kremy dostępne w przystępnej cenie
Naturalne kremy są bardzo polecane przez dermatologów jako kosmetyki służące do pielęgnacji szczególnie wymagającej skóry. Sprawdzają się one w przypadku tłustej skóry, na którą ciężko jest nałożyć jakikolwiek rodzaj makijażu, ponieważ nie utrzymuje się on na skórze. Z drugiej strony, inne rodzaje kremów, przeznaczone są do suchej skóry, która pod wpływem zimna potrafi nawet pękać i silnie piec. Dlatego musi być odpowiednio nawilżana, zwłaszcza w okresie zimowym, ale też w okresie letnim, kiedy przebywamy przez kilka godzin w bardzo suchych pomieszczeniach.

krem przeciwzmarszczkowy
Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com
Osobnym problemem jest posiadanie skóry nadwrażliwej na działanie silnych promieni słonecznych, na której pod ich wpływem powstają różne wypryski i przebarwienia. Trzeba bardzo na nie uważać, ponieważ mogą doprowadzać nawet do powstawania raka skóry, dlatego dermatolodzy zalecają, żeby używać w lecie kremów ochronnych, których działanie może być wspomagane przez maści z odpowiednimi witaminami. Takie kremy i maści mogą być, oczywiście, stosowane również przez osoby nie posiadające wyjątkowych problemów ze skórą, ponieważ wiadomo, że wszystkie osoby przebywające na silnym słońcu powinny chronić swoją skórę.

Naturalne kremy polecane są także kobietom w ciąży, ponieważ chronią przed przenikaniem przez skórę różnych, silnych środków, które mogą zawierać zwykłe kremy, a także dużo lepiej pielęgnują skórę, która w czasie ciąży może się zmieniać. Szczególnym rodzajem skóry, która wymaga pielęgnacji, jest skóra alergiczna. Wiele osób, obecnie, zmaga się z różnymi alergiami skórnymi. Zmiany skórne powstają również w wyniku przebiegu alergii pokarmowych. W ich łagodzeniu bardzo pomagają naturalne kremy, które są bardzo delikatne i wolne od alergenów, a jednocześnie potrafią bardzo dobrze nawilżać skórę i dostarczać jej potrzebnych witamin.

kosmetyki
Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób będzie musiało używać tego typu kosmetyków przez całe życie, dlatego zależy im na tym, żeby nie obciążały one tak bardzo ich domowego budżetu. W doborze naturalnych kosmetyków dostępnych w przystępnej cenie może pomóc dermatolog, a także farmaceuta i kosmetolog. Tego typu kosmetyki można kupować w aptekach i sklepach z naturalnymi produktami, a także w niektórych drogeriach i supermarketach. Do naturalnych kosmetyków, oprócz kremów, należą balsamy, a także środki do makijażu i żele pod prysznic oraz szampony. Różnorodność dostępnych rodzajów naturalnych kosmetyków sprawia, że jesteśmy w stanie używać na co dzień jedynie tego typu kosmetyków.
Sprawdź nowe naturalne kremy
Tagged on: