kosmetyk
My sami decydujemy o kondycji naszego organizmu, dlatego wybierajmy dla niego to, co najlepsze!

Chyba każdy z nas zaczyna zauważać, jak wiele z tego, co oferują nam współczesne sklepy spożywcze oraz drogerie, jest dla po prostu niezdrowe. Okazuje się, że z roku na rok świadomość dotycząca wybieranych produktów rośnie, a my nie chcemy faszerować się chemicznym jedzeniem, rzadziej też sięgamy po kosmetyki, które w swoim składzie zawierają nieprzyjazne dla naszego organizmu składniki.

Taka postawa jest naprawdę pozytywnym zjawiskiem i jeśli będzie się rozszerzać, to my wszyscy możemy liczyć na to, że za kilka lat sklepy zmuszone będą do tego, by
zestaw kosmetyków
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

wprowadzać coraz więcej takich produktów jak żywność ekologiczna czy kosmetyki organiczne. Na pewno dziś jeszcze się to nie wydarzy, jednak to w naszych konsumenckich rękach drzemie ogromna siła. Już teraz robiąc zakupy możemy zdecydować się, że zupełnie wyeliminujemy śmieciowe towary z naszego życia i zaczniemy inwestować swoje pieniądze wyłącznie w to, co jest dla nas pożyteczne.

Jeśli jesteśmy na początku drogi prowadzącej do życia zgodnego z naturą, czyli z samym sobą, to rzeczą oczywistą jest to, że możemy czuć się nieco zdezorientowani. Nic w tym dziwnego, bowiem sklepy z żywnością ekologiczną nie przypominają wielkich hipermarketów, w których to jedzenie i kosmetyki wręcz wypadają z półek. Wysoko wyselekcjonowane produkty na pewno będą nam lepiej służyły i zapewnią naszym organizmom siłę i witalny wygląd. Nie oszukujmy samych siebie – jeśli już zdecydowaliśmy się na kosmetyki organiczne, to kompromis w postaci nabycia kremu z całą masą sztucznych substancji jest nie do przyjęcia. Konsekwencja jest jedną z żelaznych zasad zdrowego życia.

Nie czekajmy tez na właściwy moment, aby zacząć odżywiać się tak jak należy oraz stosować tylko te kosmetyki, które są w pełni naturalne. To właśnie teraz jest dobra pora do tego, by rozpocząć świadome kierowanie swoimi wyborami. Oczywiście pokus po drodze będzie całe mnóstwo, jednak nie warto się zniechęcać. Nawet jeśli na początku nie będzie nam nic wychodziło, to warto nadal próbować przezwyciężać swoje szkodliwe nawyki z przeszłości. Walka ze słabościami nauczy nas odporności oraz zapewni wewnętrzną satysfakcję. Na pewno też będziemy musieli zdecydować się na to, by wydawać większe sumy, ponieważ dobrej jakości produkty kosztują dość sporo. Mimo wszystko jest to dobra inwestycja, ponieważ korzystnie odbije się ona na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Trzy kawy dziennie przestaną nam być potrzebne, bowiem nasz organizm uwolniony od toksyn nie będzie tak łatwo się przemęczał.
Popraw kondycję swojego organizmu
Tagged on: