krem
Naturalne kremy produkowane są na bazie naturalnych składników, takich jak kwiaty, zioła czy owoce drzew. Nie są do nich dodawane żadne sztuczne składniki, takie jak parabeny czy barwniki syntetyczne. Te i wiele innych sztucznych składników dodawanych do kremów i innych kosmetyków mogą powodować podrażnienia skóry, nadmiernie ją wysuszać, zatykać pory, a przez to przyspieszać proces starzenia się skóry. Powodują one także uszkodzenia kolagenów, co sprawia, że skóra jest bardziej narażona na zgubne dla niej działanie silnych promieni słonecznych czy wyjątkowo niskiej temperatury.

Tymczasem naturalne kremy skutecznie nawilżają skórę , odnawiają jej barierę ochronną, potrafią przywrócić i przyspieszyć produkcję włókien kolagenowych, a także zachować te, które już istnieją. Sprawiają one, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a także pełna blasku i odmłodzona. Łagodzą jej podrażnienia i dostarczają skórze potrzebnych jej witamin i minerałów. Skutecznie oczyszczają skórę ze wszystkich zanieczyszczeń i sprawiają, że działanie nałożonych na nią różnych środków leczniczych będzie skuteczniejsze. Do tego nadają skórze delikatny zapach i sprawiają, że kobieta cieszy się ze swojego wyglądu, co wprawia ją w dobry nastrój.
krem
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com

Dostosowanie kremów do wieku kobiety

W przypadku kobiet po trzydziestce i czterdziestce bardzo ważne jest, aby używane przez nie naturalne kremy skutecznie hamowały procesy starzenia, a jednocześnie, przynajmniej optycznie, odmładzały skórę i nadawały jej naturalny blask. Stosują one dużo różnych kosmetyków, dlatego potrzebują odpowiedniego oczyszczenia skóry, nawilżenia i wzmocnienia włókiem kolagenowych. Często stosują także kremy pod oczy, aby powstające pod nimi opuchnięcia nie były aż tak widoczne i mogły zostać zamaskowane. Często stosują jednocześnie dwa rodzaje kremów, to znaczy intensywnie nawilżający, kiedy pozostają w domu, aby skutecznie nawilżyć skórę oraz krem suchy przed wyjściem z domu, aby nie był on na twarzy aż tak widoczny, ale ochraniał ją przed czynnikami zewnętrznymi. Takie kobiety posiadają już pewne doświadczenie w dziedzinie pielęgnacji skóry, dlatego zajmują się stanem swojej skóry w skuteczny sposób, przynoszący pożądane i widoczne efekty.

Natomiast młodsze kobiety nie muszą jeszcze stosować kremów silnie wygładzających zmarszczki. W ich przypadku chodzi głównie o to, aby skutecznie nawilżyć skórę, uelastycznić ją i uodpornić na działanie czynników zewnętrznych. Powinny stale poszerzać pory skóry, aby nie powstawał na niej trądzik lub podrażnienia. Ważne jest także stałe dostarczanie skórze potrzebnych jej witamin i minerałów. Powinny wystrzegać się sztucznych produktów nakładanych na skórę i stosować wyłącznie naturalne kremy.
Naturalne kremy dostosowane do wieku kobiety
Tagged on: