zakład
W drogeriach można spotkać saszetki z maseczką z zielonej glinki. Jest to dość popularny kosmetyk, który skutecznie pomaga uporać się z wieloma problemami skórnymi. W jakich sytuacjach możemy na niego liczyć? Dlaczego glinka zielona powinna być jednym z obowiązkowych kosmetyków w naszej łazience?

zakład kosmetyczny
Źródło: ibermania.eu

Właściwości glinki zielonej

Glinka zielona to jedna z najsilniejszych glinek wykorzystywanych w kosmetologii. Wydobywa się ją ze skał krzemionkowo-aluminiowych. W jej składzie znajdziemy ponad dwadzieścia rodzajów soli mineralnych. Jej główne właściwości to: dezynfekcja, absorpcja, gojenie ran oraz odżywanie. Z tego względu maseczka z glinki zielonej jest powszechnie używana przez osoby mające problem z trądzikiem, a także łojotokiem. Jednak nawet osoby, które tłustej skóry nie mają, powinny co jakiś czas sięgnąć po zieloną glinkę, ponieważ potrafi ona wychwycić toksyny zgromadzone na powierzchni twarzy. Pozbycie się trujących związków sprawia, że skóra od razu się poprawia, staje się jaśniejsza oraz odżywiona.
maseczka z glinki zielonej - masaż
Autor: Bioline Jato
Źródło: Bioline Jato

Maseczka z glinki zielonej pomaga także osobom o cerze dojrzałej, zmniejszając zmarszczki oraz zapobiegając ich powstawaniu. Potrafi także zagoić drobne skaleczenia, a także oparzenia. Jeśli obawiamy się, że nasza skóra została bardzo zanieczyszczona albo zabrudzona, koniecznie musimy sięgnąć po zieloną glinkę, ponieważ może także zdezynfekować skórę, przyspieszyć gojenie ran, a także wyrównać pH i przywrócić równowagę cery. Takie bogate właściwości sprawiają, że coraz więcej osób sięga po zielone maseczki i stosuje je w

dla Pań
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

domowym zaciszu. Jednak udając się na zabieg do Spa, również maseczkę z glinki zielonej tam spotkamy.

Jednak nie należy przesadzać z intensywnością i częstością nakładania maseczek, ponieważ zbyt częsty kontakt skóry z zieloną glinką powoduje jej wysuszenie. A wtedy będziemy zmuszeni sięgnąć z kolei po glinkę białą, aby poradzić sobie z przesuszeniem oraz podrażnieniem cery. Stosujmy wszystko z umiarem!
Dlaczego zielona glinka zasułguje na uwagę?
Tagged on: